13 Юни, 2026

Изненадващи проверки по Черноморието за ползването на атракциони

Изненадващи проверки по Черноморието за ползването на атракциони

Въпреки че ясно е посочено в наредбата, че непълнолетни лица не могат сами да управляват джетове или други морски атракциони, повечето от родителите не я спазват

Забранено е ползването на морските атракциони от непълнолетни лица. Причината е, че те са опасни и при инцидент само родител може да носи отговорност за детето. През цялото лято от Морската администрация проверяват дали се спазва наредбата и налагат глоби, съобщава БНТ.

Въпреки че ясно е посочено в наредбата, че непълнолетни лица не могат сами да управляват джетове или други морски атракциони, повечето от родителите не я спазват. Те са категорични, че биха позволили на детето си това рисково удоволствие.

Заради многото инциденти с непълнолетни именно заради безотговорното ползване на морски атракциони друга част от родителите са категорични, че не биха позволили на децата си да управляват джет.

Ако родителите настояват детето им да се повози на джет, те задължително трябва да го придружат и да не позволяват то да управлява моторното плавателно средство.

Мария Николова, старши експерт в Морска администрация в Бургас, каза: „Когато се отдават на лица под 18 годишна възраст, трябва да има попълнени декларации от родители, настойници или попечители. Сами деца не би следвало да управляват джетове”.

Друго задължение, което трябва да се спазва от ползвателите на морски атракциони, са обозначените коридори за управление на плавателните средства.

Николова посочи, че лицата, които ползват атракцията, са задължени да носят спасителни жилетки и в някои случаи други спасителни съоръжения. Вече всеки наемател според атракцията, която предлага, си ги определя.

Последната проверка на служителите от Морска администрация в Бургас по Южно Черноморие не е показала нарушение, но това не означава, че инспекторите ще спрат контрола. До края на летният сезон ще има още изненадващи проверки.

Сподели:
Прощаване с проф. Янчулев, първият демократично избран кмет на София - в Ню Йорк

Прощаване с проф. Янчулев, първият демократично избран кмет на София - в Ню Йорк

Името му остава трайно свързано с демократичните промени у нас в началото на 90-те години. По негово време започва и възстановяването на различни традиции и празници, прекъснати през годините на комунистическия режим.

Столичният инспекторат глоби 32 строителни обекта при 157 проверки

Столичният инспекторат глоби 32 строителни обекта при 157 проверки

Сред най-честите нарушения са замърсяване на уличните платна от тежкотоварни автомобили с неизмита ходова част, разпиляване на земни маси и строителни материали по пътната инфраструктура, съобщават от Столична община

Николай Василев: Няколко години се занимаваме с КЗК, КЗП, закони, наказания, санкции, но това не работи

Николай Василев: Няколко години се занимаваме с КЗК, КЗП, закони, наказания, санкции, но това не работи

В мандата на тройната коалиция съкратихме 17 хил., каза бившият министър на икономиката, уверявайки, че нищо не е липсвало. "Напротив - администрацията работеше по-добре."

Коментари (0)