17 Май, 2026

Изненадващо шефове в МВР хвърлят оставки?

Изненадващо шефове в МВР хвърлят оставки?

Шефовете на "Правна дирекция" и на Дирекция "Човешки ресурси" в МВР са подали оставки. За момента от вътрешното министерство не съобщават за промените, съобщава БНР.

Не е ясна причината за решението за напускане. Неофициално се твърди, че то е свързано с идеята за намаляване на 20-те заплати на служителите при пенсиониране. Източници от МВР допълниха, че има подадени заявления за пенсиониране и от обикновени служители в министерството, но не се ангажираха точно с цифрата.

Десетки молби за пенсиониране са подадени в МВР заради идеята за намаляване на 20-те заплати при напускане и премахване на парите за прослужено време. Служители от почти всички звена във вътрешното министерство са подавали такива заявления. Това се е случило в Специализирания отряд за борба с тероризма, СДВР, Главната дирекция "Национална полиция", както и в няколко областни дирекции на МВР. До момента няма официален коментар от ръководството на ведомството за случващото се там.

Сподели:

Коментари (0)

 Решението за Международен ден на музеите, 18 май, е взето в Москва

Решението за Международен ден на музеите, 18 май, е взето в Москва

Думата "музей" е от гръцки произход, произлиза от "mouseion", което е било мястото (например храм), което било посветено на музите, покровителките на изкуствата в гръцката митология

Румен Радев заминава за среща с германския канцлер Фридрих Мерц

Румен Радев заминава за среща с германския канцлер Фридрих Мерц

Германия е първата страна, която Румен Радев посещава, след като беше избран за премиер

Бургас поиска да е домакин на "Евровизия 2027"

Бургас поиска да е домакин на "Евровизия 2027"

Кметът на Бургас побърза за заяви домакинство за "Евровизия", след като стана ясно, че България ще приеме конкурса през 2027 г.