1 Август, 2026

Калфин няма да участва в надпреварата за АБВ, дори да го номинират

Калфин няма да участва в надпреварата за АБВ, дори да го номинират

АБВ е възможно без Георги Първанов, но той е един безспорен лидер, обяви пред журналисти в Стара Загора вицепремиерът Ивайло Калфин. Така той коментира възможността за оттеглянето на подкрепата за Георги Първанов..

Калфин каза, че няма да участва в надпреварата за лидер на АБВ и ще откаже, ако бъде номиниран.

Той посочи, че до форума на партията, насрочен за края на април, ще бъдат уточнени колко и какви общи проекти са реализирани от правителството. Според него е необходимо да се отбележи и колко месеца са изминали от началото на работата на кабинета.

Вицепремиерът и министър на труда и социалната политика изрази недоумение от коментари по повод пенсионната реформа от депутати от левицата през уикенда, които, според него, не отговарят на истината. По думите му, партиите сега са доста мълчаливи по темата.

Той потвърди, че до края на март в Министерския съвет ще бъде внесен пакет от мерки, който да се обсъди от правителството, и след това да бъде внесен в парламента.

До този момент на консултациите, които бяха организирани от Калфин, са успели да разглобят всички теми и проблеми и те да се обсъдят подробно. Във формата на консултациите участват представители на работодатели, синдикати, на социалното министерство, на финансовото министерство и др.

Междувременно стана ясно, че утре, 17 март, няма да се проведе поредната среща за пенсионната реформа в МТСП. В момента, в който имаме дата за отложената среща, ще бъдете информирани своевременно, заявиха от Тристранката.

Сподели:
АЯР разреши да започне извеждането от експлоатация на 3-и и 4-и блок на АЕЦ „Козлодуй“

АЯР разреши да започне извеждането от експлоатация на 3-и и 4-и блок на АЕЦ „Козлодуй“

Всички етапи от процеса ще се изпълняват при осигуряване на необходимия приоритет на ядрената безопасност

Явор Гечев, ПБ: Ако можеше да избегнем приемането на американските самолети, нямаше да вземем решение за разполагането им

Явор Гечев, ПБ: Ако можеше да избегнем приемането на американските самолети, нямаше да вземем решение за разполагането им

"Ние имаме традиционно добри отношения с Иран, но искаме да бъдем разбрани, че икономическите последствия за България може да са значителни, ако в крайна сметка не изпълним договор, който е подписан през 2006 г."

Втори американски военен самолет-цистерна кацна в авиобаза "Безмер"

Втори американски военен самолет-цистерна кацна в авиобаза "Безмер"

С решение на Народното събрание САЩ ще могат да разположат във базата общо осем такива самолета

Коментари (0)