30 Април, 2026

Кънев: Не сме идеални, но сме по-добри от всички

Кънев: Не сме идеални, но сме по-добри от всички

„Блокът е нещо много ново като философия и модел за работа, към нас очакванията са много високи, затова има и разочарование. Не сме идеални, но сме по-добри от всички.” Това заяви лидерът на Демократи за силна България в ефира на БНТ.

Той посочи, че от средата на кампанията за европейките избори има ръст в доверието на Блока. „Това се дължи на факта, че успяхме да кажем какво седи в политическите цели, които си поставяме. Дълго време тези неща бяха абстрактни. Ние не искаме реформи, защото така пише в препоръките ЕС. Целта е България да стане място, където обикновеният човек има въздух, а не е рекетиран от политици и съд.”, аргументира се той.

Радан Кънев отрече да е имало предизборни договаряния за министерски постове. За него властта в България не трябва да се договаря преди избори, а да се дава от гражданите и бюлетината. Другото било „обида към избирателите.”

„Повечето партии са негодни да излязат и да защитят интереса на Българяи. Трябва да е водещ националния интерес, много политически лидери приемат нещата лично, а не трябва да има такова нещо.” коментира той позицията на страната ни за доклада „Визия2020”

Сподели:

Коментари (0)

Промени в движението по пътищата по време на колоездачното състезание Giro d’Italia

Промени в движението по пътищата по време на колоездачното състезание Giro d’Italia

От 8 до 10 май, във връзка с провеждане на колоездачната обиколка Giro d`Italia – Bulgaria Grande Partenza, поетапно ще бъде ограничавано движението в отделни участъци от републиканските пътища

ПГ на ГЕРБ-СДС внесе законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния дълг

ПГ на ГЕРБ-СДС внесе законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния дълг

Основният акцент в предложените промени е създаването на регламентиран механизъм за издаване на държавни ценни книжа (ДЦК), насочени пряко към физически лица, без необходимост от посредници, казват вносителите.

Демерджиев: Пеевски и Борисов нямат нужда от охрана

Демерджиев: Пеевски и Борисов нямат нужда от охрана

"Възраждане" са внесли законопроект да се преустанови практиката за предоставяне на охрана на народни представители