20 Март, 2026

Кънев: Вътре в Блока няма власт и опозиция

Кънев: Вътре в Блока няма власт и опозиция

Вътре в Блока няма власт и опозиция. Не виждам причина за прибързани ходове, сега трябва да стигнем д о споразумение за близките шест месеца. ДСБ ще има път напред, нямаме време за празни приказки. Това заяви лидерът на ДСБ Радан Кънев в ефира на Нова телевизия.

„Не искам напрежение с колегите от Реформаторския блок. Не искам да бъда вкарван в диалог. Разломът е в десните избиратели има и по темата дали е нужна опозицията с Борисов 2. Може да работим добре и конструктивно. Относно днешното гласуване - ще гласувам както каже заседанието на партията, това няма да е разделение власт/опозиция.“ коментира политикът по повод днешното решаващо гласуване на конституционните промени.

„Имах две възражение – против квотите и преходните и заключителни разпоредби за ВСС. Не участвах в гласуването в знак на протест. Имаше гласувания тип АБВ/ГЕРБ/ ДПС в контекста на трайно лоша икономическа политика. Без реформи , този парламент не може да има мандати, следва министърът да подаде оставка, ако това продължи“, заключи Кънев

Сподели:

Коментари (0)

Влизаме в кампанията, поучени от грешките си, но и с високо вдигната глава от постигнатото от кабинета “Желязков”

Влизаме в кампанията, поучени от грешките си, но и с високо вдигната глава от постигнатото от кабинета “Желязков”

Имаме още работа, свързана с инфраструктурното развитие на област Ловеч - приоритет за всички хора от Северна България е довършването на магистрала “Хемус”

"Мяра" отново вдигна рейтинга на Радев, ГЕРБ остава с десет пункта след "Прогресивна България"

"Мяра" отново вдигна рейтинга на Радев, ГЕРБ остава с десет пункта след "Прогресивна България"

Според социологическо проучване, регистрирало моментна картина на обществените нагласи ако изборите за НС са днес, пет партии сигурно влизат в НС, БСБ-ОЛ и МЕЧ са на ръба

Три стратегии как (не) се печелят избори

Три стратегии как (не) се печелят избори

Любим обект на дискредитирането си остават ПП-ДБ в духа на маоистката революция, когато интелигенцията е била обявена за вредна