19 Януари, 2026

Кънев във Фейсбук: Обвинението срещу убийците на Тодор е абсурдно

Кънев във Фейсбук: Обвинението срещу убийците на Тодор е абсурдно

Лидерът на ДСБ Радан Кънев остро разкритикува обвинението срещу убийците на 18-годишния Тодор във Враца, който бе пребит до смърт пред очите на граждани. Според него прокуратурата не си е свършила работата по случая.

Ето какво написа на страницата си във фейсбук политикът:

"Обвинението в "причиняване на смърт по непредпазливост с нанасяне на умишлено причинена лека телесна повреда" има общо с правото, колкото "медиите" на Пеевски с журналистиката.

Въпросът е дали става дума за шокиращ непрофесионализъм, банална корупция или умишлена провокация, част от политическата игра на прокуратурата срещу неудобни министри (в случая - Бъчварова, в други случаи - Москов и Ненчев...). Не мога да отговоря кое от трите е. Но знам, че решението е в еднакво силна обществена нетърпимост към престъплението и към прокурорското му прикриване."

Днес във Враца ще има за втори ден поред протест срещу убийците на ученика.

Лидерът на Единната народна партия Мария Капон също се възмути от обвиненията срещу убийците на 18-годишния Тодор. В интервю по БНР тя коментира: "Едно младо дете, на 18 години, искайки да наложи правилата за движение, беше пребито, арогантно, защото хората отсреща знаят, че нямат държава, която да ги осъди и те се чувстват безнаказани! Това не са мутренските години, тези мутри се развиха в годините, продължават да бъдат арогантни, намериха своето място в държавата и продължават да управляват".

Сподели:

Коментари (0)

Божанков: Радев е един Коста Копейкин на стероиди

Божанков: Радев е един Коста Копейкин на стероиди

"Битката с корупцията няма как да му е силната карта, защото е управлявал и корупцията не е сразена.“

"Отървете народа от тази агония" - президентски съветник пусна клип с призиви към Радев да основе партия

"Отървете народа от тази агония" - президентски съветник пусна клип с призиви към Радев да основе партия

Видеото, публикувно от президентския секретар по сигурността и отбраната Димитър Стоянов, породи догадки.

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Най-голямата битка според Денков е за честността на вота, заради "усилията за саботаж" на машинното гласуване.