7 Март, 2026

Каракачанов: Да покажем на Турция, че сме суверенна държава и не се поддаваме на натиск

Каракачанов: Да покажем на Турция, че сме суверенна държава и не се поддаваме на натиск

"Когато се поддаваш на шантажа на политици като Реджеп Тайип Ердоган, те продължават да шантажират. Трябва да покажем, че сме суверенна държава и че няма да се поддадем на шантаж." Това заяви пред  Би Ти Ви лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов.

Според него от интервюто на премиера Бойко Борисов по Нова тв станало ясно, че Турция оказва натиск върху България. Затова партията му ще настоява за свикването на КСНС от президента Росен Плевнелиев, на който премиерът, министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова и шефовете на службите за сигурност да изложат каква е конкретната картина.

„На този КСНС искаме да разберем как се осъществява този натиск – дали това е информация, придобита по линия на службите, дали натискът е бил оказан през турското посолство, през някой от турските министри, през министър-председателя или президента на Турция. Както и да се оказва натиск, трябва да сме ясни и категорични – България е суверенна държава и трябва да защитава своята териториална цялост и своя суверенитет, а не да се поддава, категоричен е лидерът на войводите.

„Трябва да покажем на Турция, че ако иска да развива добросъседски отношения, трябва да да прекрати практиката си да създава пета колона у нас, да се бърка във вътрешните работи на страната и да ни изнудва, заплашвайки, че ще пусне огромни маси нелегални имигранти да нахлуят в България“, продължи Каракачанов.

Той изтъкна, че ще предложи на КСНС да поискаме ясна и категорична помощ от Европейския съюз в жива сила и техника при охраната на границата, защото в крайна сметка охраняваме европейската граница. Директно трябва да бъде заявено на всички, които имат намерение да организират провокации по границите, че българската армия и гранична полиция ще отговорят и със сила, а ако има пострадали, вината ще е на Турция, коментира още Каракачанов.

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев:  Позицията на Радев за Украйна е позорна

Асен Василев: Позицията на Радев за Украйна е позорна

По думите му около войната в Близкия изток се правят опити за насаждане на страх, но ситуацията трябва да се разглежда трезво и с реална преценка.

Пролетта плахо пристъпва: Слънчева събота, термометрите ще скочат до 18°

Пролетта плахо пристъпва: Слънчева събота, термометрите ще скочат до 18°

И морето, и планините ще бъдат приятни места за туризъм и отмора

ЦИК обяви линк, на който всеки може да провери дали фигурира в подписка за партия или коалиция

ЦИК обяви линк, на който всеки може да провери дали фигурира в подписка за партия или коалиция

Гражданите, които са открили името си в списъците на лица, подкрепящи регистрацията на политическа сила или независим кандидат без да са дали съгласие за това, могат да подават жалби до Комисията за защита на личните данни