27 Май, 2026

Каракачанов иска промени в МС, връща министерството на Божидар Димитров

Каракачанов иска промени в МС, връща министерството на Божидар Димитров
Красимир Каракачанов

Има смисъл в закриването на Агенцията само ако се възстанови Министерството от първия мандат на Борисов, коментира вицепремиерът

Военният министър Красимир Каракачанов иска да бъде възстановено Министерството на българите в чужбина, за което отговаряше покойният Божидар Димитров. Това заяви той в коментар пред журналистите след заседание на Съвета по превенция на престъпността. На въпрос как би коментирал евентуалното закриване на Държавната агенция за българите в чужбина (ДАБЧ) по искане на премиера Бойко Борисов, лидерът на ВМРО отбеляза, че трябва да бъде възстановено Министерството на българите в чужбина, ако в крайна сметка бъде закрита Агенцията.

Каракачанов обясни, че агенцията и/или министерството има за цел да поддържа връзките, а и българското съзнание не само на новата емиграция, но и със старите български общности в чужбина. "Има смисъл в закриването на Агенцията, само ако се възстанови Министерството от първия мандат на Борисов, отсече Каракачанов и припомни, че тогава министър беше Божидар Димитров. Според Каракачанов трябва да има сериозен държавен орган, който да осъществява политиката на държавата спрямо българските общности, защитавайки техните социални и исторически интереси.
Сподели:
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"

 Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя

Коментари (0)