10 Февруари, 2026

Каракачанов: Късно е да бъдат успокоени хората в Македония

Каракачанов: Късно е да бъдат успокоени хората в Македония

Властта в Македония забрави да се съобразява с нормалната човешка етика и на фона на това се появи този конфликт в Куманово, коментира лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов в сутрешния блок на БТВ. "Късно е да бъдат успокоени хората в Македония", добави той.

Каракачанов припомни, че след 2009 година Македония беше разделена и районите, в които живее албанско население, са сепарирани, македонската власт няма думата там. "След ескалирането в Куманово ситуацията се укроти, защото нито една от албанските партии в Македония не подкрепи тези хора", посочи още Каракачанов.

Една от версиите според македонските анализатори е, че правителството се е възползвало от тази ситуация, за да отклони вниманието от всички компромати, които започнаха да излизат. Важното беше, че този случай в Куманово не се разрасна, каза лидерът на ВМРО.

Той заяви, че опасността от разпадането на Македония е видима. Според Каракачанов македонското правителство няма да издържи. България е застрашена, ако този конфликт се разрасне, ще търпим предимно икономически загуби, посочи той.

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев с критика към ДАНС и Прокуратурата: Проспаха случая „Петрохан“

Асен Василев с критика към ДАНС и Прокуратурата: Проспаха случая „Петрохан“

По неговите думи в Агенцията по вписвания има още 60 НПО-та, които носят идентично име на "агенция"

Как смятате, че ще приключи разследването на трагедията на Петрохан и Околчица?

Как смятате, че ще приключи разследването на трагедията на Петрохан и Околчица?

Мистерията "Петрохан" предизвика лавина от нееднозначни реакции и мнения в социалните мрежи, възникнаха и много въпроси, на които обществото очаква ясни и обективни отговори

"Величие" към Йотова: Трагедията е, че обществото е загубило вяра в институциите

"Величие" към Йотова: Трагедията е, че обществото е загубило вяра в институциите

"Вярваме на 100% във вашия избор, готови сме да работим на 100% с вас" , каза лидерът на "Величие" Ивелин Михайлов