11 Февруари, 2026

Каракачанов: По времето на Ахмед Башев в Гърменско настаниха цигани от цяла България

Каракачанов: По времето на Ахмед Башев в Гърменско настаниха цигани от цяла България

Държавата продължава да си затваря очите в името на някаква мнима етническа толерантност, най-вече поради факта, че това население е много добър донор на гласове за всеки управляващ. Това каза пред Агенция „Фокус” народният представител от Патриотичния фронт Красимир Каракачанов във връзка с напрежението в гърменското село Марчево след възникналия побой между българи и роми и последвалата блокада на населението от Гърмен и съседните села с искания за изселване на незаконно живеещите роми.

„Както виждате два дена ескалацията в Гърмен не спира. В много части на България на обикновеното българско население започва да му писва от циганските безобразия. Когато безконтролни цигани, които не спазват закона, не спазват елементарна етика, не проявяват елементарно уважение към своите съселяни или съграждани, правят безобразия - хората настръхват и ситуацията излиза извън контрол”, коментира Красимир Каракачанов.

Той посочи, че по времето на бившия кмет Ахмед Башев в този район се настаняват цигани от различни краища на България. „В момента там има население от Петрич, от Кюстендил, от Пловдив. Има хора, които се издирват за влизане в затвора и се намират в тази махала там в село Марчево. Преди повече от една година има решение на Общинския съвет да се премахнат незаконните постройки, само че нищо не се прави. Когато това население вижда, че е безнаказано, то смята, че всичко му е позволено. Ето го проблема и поради тази причина, смятам, че той ще приключи криво-ляво днес или утре. Няма никаква гаранция, че вдругиден или още днес няма да избухне някъде другаде подобен проблем, защото проблемите с циганското население са повсеместни и са навсякъде”, каза Каракачанов.

Сподели:

Коментари (0)

 „Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

„Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

"Той остава на равнището на общи формули – борба с олигархията, справедливост, съдебна реформа, независимост – но без яснота какво конкретно се предлага и как ще бъде реализирано. По външнополитическите теми двусмислеността е още по-видима", твърди Боряна Димитрова . 

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

"Те почти всички са излезли от разни НПО организации, получават пари през НПО-та, дават държавни пари на същите НПО-та и сега се сетили, че няма контрол"

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Близо година разглеждането на предложението се отлагаше под различен предлог