Докладът на одиторите за състоянието на КТБ е един исторически преразказ за 9 клас на икономическите техникуми и търговските гимназии. Най-важното в него е написано в чл. 29 с малки букви, а именно, че БНБ не се намесва в отношенията между квесторите и одитните компании. Това коментира икономистът Кольо Парамов в сутрешния блок на БТВ.
По думите му одитът може и да не се съгласи да публикуват точните данни. Той определи доклада като „обща фразеология и никаква конкретика“.
Защо управителят Иван Искров отстъпва изцяло и не поема всякаква отговорност след публикуваните данни? Нали той е гуверньорът, който плаща заплати на 97 души, за да установяват контрол всеки месец през последните 7 години? Как управителят на БНБ бил работил с материали на клиента? Финансовата институция, която управлявате не е плетачница, за да работи с материали на клиента. Тя е длъжна да контролира финансовите потоци над 20 хил. лева, попита финансистът.
По този начин по думите му БНБ се отърва от всякаква отговорност. БНБ работи по закон и по наредби, това не е детска градина, коментира още той.
Големият ръст на КТБ започва след 2011 година – няма приключена главна каса и не са отразени инвестициите, посочи oще Парамов.
Още от България
Ахмети в Швейцария: Без албанците Северна Македония няма бъдеще
Той предупреди и за опасността от руско влияние в Северна Македония.
КНСБ: Ако хората не получат обещаното увеличение на заплатите, ще излязат на улицата
"Когато ДДС ставката беше намалена - тези 20% не намалиха цената на брашното и хляба"
Вигенин: Невъзможно е да влезем в политическа коалиция с ГЕРБ
"Изборът на председател на Народното събрание е тежко повлиян от перспективата председателят да е и евентуален служебен премиер"