14 Февруари, 2026

Комисията по досиетата организира Ден на отворените врати

Комисията по досиетата организира Ден на отворените врати

Институцията е осигурила транспорт до Банкя за жителите и гостите на столицата

Комисията по досиетата организира Ден на отворените врати в Централизирания архив на Комисията в Банкя. Днес всеки ще има възможност да посети институцията от 9:00 до 16:00 часа. 

Ще бъде осигурен автобус на всеки кръгъл час, от 9 до 15 часа, който ще придвижва гражданите от центъра на Банкя /спирката на автобусите на кръговото движение при фонтаните/ до сградата на архива. Обиколката ще се организира в групи, които ще имат възможност да разгледат архивохранилищата, които ще бъдат отворени за пръв път за широката общественост. Обиколката за журналистите в предвидена в 11 часа, а тези които са със собствен транспорт, ще бъдат посрещнати пред входа на Централизирания архив, квартал Михайлово.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Предстои най-гнусната, най-калната кампания в новата ни история

Ивайло Мирчев: Предстои най-гнусната, най-калната кампания в новата ни история

"Този модел на Борисов и Пеевски трябва да бъде изкорубен от България!”

Тошко Йорданов: Рашков и Демерджиев са потулвали сигналите срещу Калушев - не са стигали до прокуратурата

Тошко Йорданов: Рашков и Демерджиев са потулвали сигналите срещу Калушев - не са стигали до прокуратурата

"Имаме човек от ПП-ДБ за служебен премиер. Това означава избори с тяхно МВР - широката обществена фраза "да си направим избори с наше МВР" придобива реалност"

Цветанка Андреева:  Случаят "Петрохан" не може да бъде потопен - лица от властта са легитимирали групата

Цветанка Андреева: Случаят "Петрохан" не може да бъде потопен - лица от властта са легитимирали групата

По думите ѝ, това е болест на определена група хора, а не на обществото като цяло