6 Декември, 2025

Контраадмирал Кирил Михайлов: Модернизацията на Военноморските сили няма алтернатива

Контраадмирал Кирил Михайлов: Модернизацията на Военноморските сили няма алтернатива

Модернизацията на Военноморските сили /ВМС/ няма алтернатива, тя трябва да се случи, за да ги има и тях. Това каза на пресконференция в Русе командирът на ВМС контраадмирал Кирил Михайлов днес, предаде БТА.
    По думите му в продължение на много години военноморският ни флот е работел с това, което има. "Корабите обаче имат живот и той е определен. Ако модернизацията не се случи, голяма част от задачите, които стоят пред нас, биха били непостижимо предизвикателство", допълни контраадмирал Михайлов. Той посочи, че до края на тази година ще бъде подписан договорът за строежа на два многофункционални патрулни кораба. Според командира само тези два плавателни съда няма да решат въпроса с модернизацията, затова трябва да се мисли за поетапно обновяване на корабния състав.
    Контраадмирал Михайлов даде висока оценка на приключилото национално военноморско учение "Бриз 2019", в което участваха 11 държави.
    Контраадмирал Кирил Михайлов е в Русе за началото на тържествата по случай 140-годишнината на ВМС. По традиция те започват от крайдунавския град, където са поставени основите на военноморския ни флот със създаването на Дунавската флотилия на 12 август 1879 г.
Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.