26 Юни, 2026

Крайнолеви анархисти палят и чупят в Париж за Деня на труда

Крайнолеви анархисти палят и чупят в Париж за Деня на труда
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Полицията предупреди за опасността, след като в социалните мрежа се появиха призиви за "Ден на революцията"

Стотици маскирани протестиращи участваха в демонстрация в Източен Париж за Деня на труда. Някои от тях счупиха прозорците на заведение за бързо хранене на "Макдоналдс" и хвърлиха коктейли "Молотов", съобщава "Ройтерс".

Вчера френската полиция предупреди за възможни сблъсъци с крайнолевите анархистки групи, известни като Black Blocs, след като в социалните мрежа се появиха призиви за "Ден на революцията".
Сподели:
Мирчев:  Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци

Съдът в Бургас отмени запора върху сметка на журналист от BIRD.bg: Решение срещу съдебния тормоз над медиите

Съдът в Бургас отмени запора върху сметка на журналист от BIRD.bg: Решение срещу съдебния тормоз над медиите

Темида прие, че масовите искове и запорите могат да се превърнат в средство за цензура, а не за защита на права. Казусът вече е и пред Върховния касационен съд

Коментари (0)