Ентусиазмът на Божидар Лукарски за съставяне на нов кабинет в рамките на този парламент беше попарен от коалиционния му партньор в Реформаторския блок Меглена Кунева. Движение "България на гражданите" заплаши, че няма да подкрепи съставянето на ново правителство в рамките на този парламента, ако следващия вторник правната комисия в парламента не допусне закона "антикорупция".
Вчера антикорупционния закон, известен като закона на вицепремиера Меглена Кунева, отпадна от програмата на правната комисия и на парламента. По всяка вероятност той няма да бъде гласуван в рамките на 43-ото Народно събрание. Това се случи след предложение на депутатите от ДПС, БСП и Патриотичния фронт, които на заседанието на правната комисия поискаха проектът да отпадне заради малкото оставащо време на парламента.
Третият мандат за съставяне на правителство в рамките на този парламент се намира в ръцете на Реформаторски блок. Това не е възможно да се случи без гласовете на депутатите на ГЕРБ. От думите на председателя на ГЕРБ в парламента Цветан Цветанов се разбра, че преговори с РБ ще има в последния възможен момент, преди мандата да бъде върнат на президента, в неделя или понеделник.
"С уважението, което имаме към РБ, защото нека все пак да отчитаме и това, което направихме за тези две години. Знаете, че в началото, когато се формираше кабинета колко бяха песимистите, че този кабинет изкара толкова дълго време", обясни Цветанов защо въобще има среща, след като от партията му смятат този парламент за изчерпан и настояват за предсрочни избори.


Коментари (0)