След събитията в Гърция страните в целия ЕС могат да си вземат урок. Страната дълго време е била един от основните потребители на кохезионните фондове, които да изравнят нивото на стандарт в ЕС. На гръцкия народ не е било казано, че ЕС всъщност ги подкрепя и прави компромис със социалната политика. Това заяви лидерът на „България на гражданите” Меглена Кунева в ефира на БНТ.
„Още в началото на мандата на правителството на г-н Ципрас бях разтревожена. Надявах се да се балансира растежът на икономиката в Гърция, защото иначе няма излизане от дълга. Правилата в ЕС са еднакви за всички, но не може да не се плащат дълговете” добави тя и даде пример със страни като Португалия, Естония и Литва, които са успели да излязат от сходна криза
„Когато една държава решава да влезе в еврозоната тя приема всички правила за това. Не може да смятаме, че без да прави усилия Гърция ще се справи, ако трябва да се намали администрацията", посочи вицепремиерът. "Големият въпрос е какво се обещава на избирателите. Ако не се обещават реални неща се получават сътресения в обществото. Не можем да си играем с понятията. Когато обещаем нещо на хората трябва да го изпълниш - не можеш да ги лъжеш, това е грешна политика. Трябва да сме честни с хората", каза в заключение вицепремиерът.
Още от България
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."
Борислав Сарафов разпореди да се изискат незабавни действия във връзка със зачестилите случаи на насилие и хулиганство
В седемдневен срок магистратите, които наблюдават такива преписки и дела, трябва да изготвят доклади за хода на проверките и разследванията, които да представят на своите административни ръководители.
Директорът на "Галъп" Първан Симеонов напуска агенцията
"Решението е автономно мое"