13 Февруари, 2026

Лидерът без партия обяви парламента за делегитимиран, нямал основание да съществува

Лидерът без партия обяви  парламента за делегитимиран, нямал основание да съществува

"Ще пожелая на българския народ да има здрава гърбина, за да изтърпи издевателствата на политическата клика в България.” Това безапелационно изявление направи ГМО-политикът Николай Бареков, който вчера се раздели и своя заместник в ББЦ – Рада Коджабашева.

Това, което аз мога да кажа като европейски политик е, че т. нар. политически елит е всъщност политическа клика, която е тотално провалена в очите на Европа и ЕС. Връзката между всички политици и олигархията е абсолютно видна за целия Европейския съюз", добави евродепутатът, който демонстрира загрижен за страната си, забравяйки, че съвсем скоро публично заяви, че вече ще работи единствено за своята кариера, но не в България, а в Брюксел.

Според него страната ни навлиза в изключително труден политически период, в който провалените политици ще получат червен картон от всичките си партньори – от САЩ, Русия, а съвсем скоро и от Брюксел.

"Смятам, че този парламент е делегитимиран и вече няма основание да съществува. Но тъй като днес е Богоявление, аз искам още веднъж да пожелая на хората - вяра в новото и доброто в политиката, което предстои да се случи. За мен 2014 г. ще е краят на стария политически елит. Това е очевидно вече за всички", заключи политикът без партия. 

В присъщия за него менторски тон Бареков се зарече, че през 2015 г., ще работи за подобряване на имиджа на България в Европа, колкото и трудно да е това след провала на българската политическа клика. 

Сподели:

Коментари (0)

Йотова пристигна в Германия за откриването на 62-рата  Мюнхенска конференция по сигурността

Йотова пристигна в Германия за откриването на 62-рата Мюнхенска конференция по сигурността

Във форума се очаква да се включат близо 50 държавни глави и правителствени ръководители от цял свят. 

Веселин Вучков: Няма да бъда служебен вътрешен министър

Веселин Вучков: Няма да бъда служебен вътрешен министър

„Не ми е безразлично как изглеждат съдебна система, служби за сигурност, МВР - промени на тази плоскост не се правят от служебно правителство"

Пожар избухна в Окръжната следствена служба във Враца - заради забравен бързовар

Пожар избухна в Окръжната следствена служба във Враца - заради забравен бързовар

„Няма засегнат шкаф с документи, както първоначално е обявено от някои медии“