20 Юни, 2026

М. Халаф: Ще има нова серия от атентати в Европа

М. Халаф: Ще има нова серия от атентати в Европа

Ердоган създаде сам това положение в страната си. Създаде си и външни врагове - Сирия, Русия, Египет и Израел. Причините са различни - това, което се случва в Турция и другите арабски държави, и това, което се случва в европейските държави. В редиците на "Ислямска държава" има 3000 турски граждани, те са фанатизирани и се връщат в страната си. Самият Ердоган превърна Турция в коридор за преминаването на джихадистите. Това заяви журналистът Мохамед Халаф в ефира на БНТ

"Има ревизия в цялата външна политика на Турция. Турция иска сега повече приятели и по-малко врагове. Оправиха нещата с Израел и сега започват да ги оправят с Русия. Има непотвърдена информация за посредничество между Басар Асад и Ердоган. Ердоган е много уплашен и не иска кюрдите да превземат територии. А кюрдите ще искат да си направят собствена държава от завзетата територия", каза още той.

По думите му има много европейци, отишли да се бият за "Ислямска държава". "Ще има нова вълна от атентати. Европа много, много добре знае, че е застрашена и уязвима. Германия вчера обяви, че са нащрек, защото очакват серия от атентати. България не е изолиран остров и също трябва да очакваме това да е част от ежедневието ни. Трябва да сме подготвени през цялото лято", категоричен е още Халаф.

Сподели:
Инджова посече "външната ни политика": Държим тон, който няма нищо общо с една нормална дипломация

Инджова посече "външната ни политика": Държим тон, който няма нищо общо с една нормална дипломация

"И как ще направят бюджет 131 души, които са проводници на различни лобистки интереси и на всичките тези интереси трябва да се даде задоволяване?! ", пита тя

Калфин: Много е опасно Радев да говори за православни семейства и кръстоносни походи

Калфин: Много е опасно Радев да говори за православни семейства и кръстоносни походи

Той подчерта, че съществуват различни варианти за ограничаване на държавните разходи, но всички те имат своята цена.

Десетки сигнали за мазут от няколко плажа по Южното Черноморие

Десетки сигнали за мазут от няколко плажа по Южното Черноморие

Експерти са извършили проверки на място

Коментари (0)