"Освен за смяна на избирателната система българите изключително категорично - над 80% - се произнесоха и за премахване на субсидията", коментира пред бТВ омбудсманът Мая Манолова.
"Депутатите са длъжни да внесат законопроекти за мажоритарния вот и, според мен, за тях трябва да се гласува поименно, за да се види кой как ще гласува", заяви тя и добави, че избирателните райони би трябвало да се определят в НС.
"Срещата в ЦУМ беше, за да ме откажат от номинациите за кандидат-президент. Там имаше и други членове на ръководството на БСП. Същността на този разговор обявих публично веднага след като беше проведен", каза Мая Манолова.
Тя поясни, че тогава не е поставила под въпрос мястото на срещата, защото като омбудсман не било добре да посещава партийни централи и намекна, че кабинетът на Гергов по онова време е бил втори властови център в БСП.
Манолова избягна отговор на въпроса какво точно и е казано на тази среща, за да се откаже от номинациите си.
"На тази среща стана ясно, че ръководството си има кандидат, и, че номинациите не важат. Затова и аз отказах да участвам в тази схема и обявих публично мотивите си", заяви Манолова.
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас