"По отношение на КТБ цареше паника, искаха се някакви крути мерки, обясних, че наказателните мерки важат напред, а нямат обратна сила", заяви бившият лидер на БСП и председател на НС Михаил Миков пред бТВ.
"Идеята за спиране на тегленията щеше да доведе до още по-силна паника", коментира той.
"На среща проведена в банката, банкерите твърдо застанаха против банкова ваканция, при едно стабилно поведение на правителството те прецениха ,че това ще ограничи кризата. Времето показа, че те са били прави", каза още той.
"През цялото време на кризата всичко се въртеше около някакви предположения, а не с точни цифри", твърди Миков.
"През цялото време БНБ и опозицията се настояваше да се направят промени в правителството. Но още преди това беше решено, че се отива към предсрочни избори и към това трябваше да се отиде спокойно, включително и за да не бъде събудена паника заради КТБ", обясни той.
"Правителството на Орешарски се държа хладнокръвно в тази сложна политическа ситуация и успя да направи така, че България да се размине с най-лошия сценарии", смята бившият председател на НС.
"Просто някои искаха да сложим някой на дръвника, за да може публиката да наблюдава какво става при политиците, за да не се втренчва в ситуацията с банките", коментира Миков искането за оставка на тогавашния министър на финансите Петър Чобанов.
Още от България
Станислав Балабанов, ИТН: Не сме готови да подкрепим Атанас Атанасов
Балабанов присмя на резервите на ДБ, че при управление с „Възраждане“ Путин ще подчини България
Слънчево и малко по-топло
Атмосферното налягане още ще се повиши и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит