10 Април, 2026

Малтретират наши гурбетчии в Италия

Малтретират наши гурбетчии в Италия

В него гурбетчиите ни в Италия разказват, че собственикът на фирмата, за която работели в Италия от 2 години, ги биел и не им плащал заплати. Българите работят като земеделски производители  в малкото градче Пицо, като по думите  документите им са абсолютно легални.

Всичко започва преди повече от година, когато внезапно работодателят спира да плаща. В началото всички си мълчат от страх, че ще бъдат уволнени. После решават да надигнат глас. Резултатът е, че една жена от Велинград е пребита, а 15 души са изхвърлени от фермите и в момента са пред посолството ни в Рим.

"Другите са още там, мълчат си, да не се случи подобно и на тях, и работят. Надявам се България да ми помогне по някакъв начин, затова сме пред посолството. Не може един човек да се подиграва с живота на другите около него", коментира по телефона Ивайло Атанасов.

От Министерството на външните работи вече проучват случая, а българският консул в Рим Ермелина Пейчева е подала жалба за побоя. Работодателят дължи на българите средно по 8-12 хиляди евро.

Сподели:

Коментари (0)

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Лидерът на ДПС и кметът на село Овчарово, област Търговище, Себахтин Зюлкярниев, който беше арестуван при акция на МВР срещу купуването на гласове

Ново странно проучване на „Сова Харис  "помпа" преднината на партията на Радев

Ново странно проучване на „Сова Харис "помпа" преднината на партията на Радев

На пето място са „Възраждане“ със 7,8%, а последни са от БСП - с 4,5%. Останалите партии не минават бариерата от 4%.

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

При евентуално правителство на „Прогресивна България“ с „Възраждане“ и БСП, в София може да се наложи управление тип „Орбан“