2 Май, 2026

Майер: За една година България допусна дефицити в редица области и това е обезпокоително

Майер: За една година България допусна дефицити в редица области и това е обезпокоително

Политическата ситуация в България и процесите през последната една година са повод за сериозно притеснение в Бундестага по отношение на правовия ред и демократичните процеси в страната ви. Това заяви говорителят за вътрешната политика на Парламентарната група на ХДС/ХСС и член на парламентарната комисия за контрол на специалните служби Щефан Майер по време на срещата си със заместник-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов в Берлин. 

Двамата обсъдиха актуалната ситуация в България като Цветанов запозна Майер с резултатите от европейските избори и блокираните възможности на правителството на БСП, ДПС и Атака да работи в условията на политическа криза. Заместник-председателят на ГЕРБ информира немския депутат и за промените в законодателството, което касае сектора за сигурност.

Германският депутат подчерта, че за съжаление в Бундестага са констатирали редица отстъпления от страна на България в ключови области от държавното управление. 

„В следствие на редица разговори и дебати за процесите в България в различните парламентарни комисии, от Бундестага беше взето решение страната ви да бъде посетена от специална парламентарна делегация. Посещението ще бъде през втората половина на месец юли. Колегите ще да проведат редица работни срещи по дефицитите, които констатираме в различни сфери като например отстояването на правовата държава и отстъплението от ангажиментите за борба с организираната престъпност“, подчерта още Щефан Майер. 

В парламентарната делегация на Бундестага, която ще посети България, са включени бившият федерален вътрешен министър на Германия до 2013 г. и сегашен член на парламентарната комисия по европейските въпроси д-р Ханс-Петер Фридрих, депутатът от комисиите по правата на човека и по европейските въпроси д-р Бернд Фабрициус и депутатът от правната и външната комисии на Бундестага и член на Консултативния съвет към президиума на Бундестага д-р Ханс-Петер Ул.

Сподели:

Коментари (0)

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви

"Гениален" Витанов:  Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"Гениален" Витанов: Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"По законов път ще сме безпощадни към олигархичния модел на Борисов и Пеевски", обяви тойзаяви той