27 Февруари, 2026

Медиен бабаит притискал прокурори да мълчат

 Медиен бабаит притискал прокурори да мълчат

Имейлът е на името Борислав Сарафов, което съвпада с името на заместник-главния прокурор.С такова име обаче може да се регистрира всеки, който поиска. 

В имейла се казва: „Дами и господа пише ви група прокурори, на които им писна да бъдат използвани”.

В имейла има и прикачени файлове, за които се твърди, че са документи, показващи истината за случая в Костинброд, при който в деня за размисъл преди изборите бяха открити 350 000 бюлетини в печатница.

Анонимните прокурори твърдят, че са притискани да мълчат от „бабаитите на един медиен бабаит”.

„От години българската прокуратура се използва като боксова круша, удобен виновник, репресивна томахавка за разчистване на политически сметки”, се казва в писмото. „Тези избори обаче чашата преля, помията замириса много. И вместо арбитър българската прокуратура заприлича на съдник, изпълнител, лакей на политико-олигархичната прослойка”. 

Според писмото прокуратурата е била фактор в решаването на изборите. 

„Много ни се искаше поне тези избори да бъдат спечелени от този, който е по-добър като политик, а не от този, който е съумял да вкара повече сигнали срещу опонентите си, да даде повече пари на приятелите си с червени тоги,  а колегите вместо да сервилничат в услуга на олигарсите поне веднъж да са слуги на истината.”

Прикачените документи са с дата 10.05.2013 година. Става въпрос за заключението на прокурора, който е трябвало да провери случая Костинброд. Приложени са и данни от разпити.

Собственикът обясни, че откритите бюлетини са брак. Във въпросния документ прокурорът пише, че тези обяснения са оправдани. Единственият недостатък, който е забелязал, е било незаключеното складово помещение. 

 Дали тези документи са автентични, се очаква да се разбере по-късно на брифинг на прокуратурата.

Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

По думите на лидера на ИТН това е отвратителен случай, който интересува цялото общество. Всички искат да знаят какво точно се е случило и докато не разберат, няма да получат спокойствие

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Настояваме за пълно разследване на случилото се в Петрохан. Пеевски вижда, че инструментите и подизпълнителите му в изпълнителната власт гърмят един след друг, докато служебният кабинет си върши работата

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

Властите препоръчаха на хората да се укрият в мазета или в убежища на гражданската защита