6 Декември, 2025

Мехмед Дикме: ДПС може да влезе във властта, ако Доган и кликата му се оттеглят

Мехмед Дикме: ДПС може да влезе във властта, ако Доган и кликата му се оттеглят

Мехмед Дикме

Той е на мнение, че изборите не са решение в създалата се ситуация

"Престои много интересна и гореща политическа зима. ДПС има своето място в управлението на държавата. Около 10% от населението в България гласува за ДПС и те трябва да бъдат представени по един или друг начин във властта. Друг е въпросът, че с това ръководство на ДПС трудно биха могли да намерят партньор за участие във властта". Това заяви пред BGonAir бившият министър на земеделието Мехмед Дикме.

Той отбеляза, че ДПС винаги е подкрепяло правителството в трудни моменти. Според него се коментира, че "кликата около Доган е в негласна коалиция с хората около Борисов". "Но трудно ГЕРБ биха приели открита коалиция с ДПС за участие в управлението. Няма нищо лошо в това, ДПС е най-предвидимата партия", каза още Дикме.

"Бъдещето на ДПС, за добро или за лошо, минава през политическото оттегляне на Ахмед Доган и кликата около него от взимането на решенията в партията. Тогава ДПС може реално да бъде поканена за партньор в управлението", убеден е Мехмед Дикме. Той е на мнение, че изборите не са решение в създалата се ситуация и се позова на исканията на протестиращите за смяна на системата и нови взаимоотношения между властите. А по думите му Бойко Борисов трябва да излезе и да каже какво предлага на протестиращите граждани. "Никой да не се смята за незаменим в политическата система", завърши бившият министър на земеделието.
Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: Не вярвам мнозинството да се пропука при вота на недоверие

Христо Гаджев: Не вярвам мнозинството да се пропука при вота на недоверие

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”