17 Януари, 2026

Мерджанов атакува Борисов: МВР има нужда от министър, а не от фигурант

Мерджанов атакува Борисов: МВР има нужда от министър, а не от фигурант

Оставката на Румяна Бъчварова е на дневен ред от дълго време и инатлъкът на Борисов да констатира очевидния й провал става опасен. Това се посочва в позиция на депутатът на БСП Атанас Мерджанов във връзка с последния скандал в силовото ведомство.

Припомняме, че шефът на „Гранична полиция” Антонио Ангелов и един от заместниците му - Йотко Андреев, подадоха оставки под натиска на премиера Бойко Борисов, заради скандална обществена поръчка, свързана с транспортирането на нелегални мигранти от обвинен в трафик на хора бизнесмен. Румяна Бъчварова разпореди вътрешна проверка по случая.

Мерджанов подчертава, че грандиозният скандал с превоза на мигранти не може да бъде потушен само с оставките на шефовете на „Гранична полиция” и поредната показна акция на Лъвов мост.

Червеният депутат е категоричен, че страната ни има остра нужда от компетентен министър на вътрешните работи. „Истински, а не фигурант”. 

Според него с паникьосани изявления и PR-акции не могат да се преодолеят увеличеният натиск на границите, ефектите от връщането на големи групи имигранти от Сърбия и периодичните заплахи на Турция към Европейския съюз.

Атанас Мерджанов изтъква още, че депутатите от опозицията, журналисти, граждани и експерти нееднократно са алармирали за съмнения за покровителство над канали за трафик на хора. До преди няколко месеца и самият Антонио Ангелов обявил на всеослушание, че в „Гранична полиция” има „къртици”.

Той е убеден, че по всички правила на политическата отговорност премиерът трябвало да настоява за напускането на министъра, а не на шефа на дирекцията.

Сподели:

Коментари (0)

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 4.3 млрд. евро.