6 Декември, 2025

Месията на Кунева получи амнезия, заклейми я

Месията на Кунева получи амнезия, заклейми я

Остра политическа амнезия обхвана водещия Емил Кошлуков, който за пореден път нападна старата си съпартийка от НДСВ Меглена Кунева. Поредната му атака този беше подплатена с документи от архивите. С тях той припомни миналото на бившата еврокомисарка в предаването си в телевизията на властта ТВ7. Бившият депутат „изобличи” Mадам YES, че е работила в казионния Комитет за правата на човека с Велко Вълканов по времето на соца. Повод за атаката му бе очертаващата се коалиция между ДСБ, „България за гражданите” и формацията на Касим Дал. В студиото той попита задочно новия лидер на ДСБ Радан Кънев как ще иска събарянето на соцпаметници и ще протестира срещу построяването на АЕЦ „Белене” в присъствието на Кунева, бъркайки името й по мъж - Пръмова. 

Като вероятна причина за атаките му днес е очертаващата се коалиция между Кунева и автентичната десница и стари сметки, които има да си разчиства с ДСБ. През 2004 г. царският отцепник потърси Иван Костов за обща коалиция, но Командира тогава го отсвири. Сега очевидно иска да си отмъсти на "десните" чрез "България за гражданите" и се обявява като ментор срещу безпринципната политика.

Самият Кошлуков, няколко месеца след като потърси Костов, през февруари 2005 г. пак се върна в коалицията на Ахмед Доган и на НДСВ. По време на шестия вот на недоверие, въпреки всичката помия, която изля преди това върху бившите си съпартийци, стисна отново ръцете на Царя и на Сокола и удари рамо с 13 депутати. По този начин обаче той не само спаси кабинета, а и репутацията на Кунева, която по това време беше министър по европейските въпроси. Иначе казано, Емил Кошлуков помогна за чистата репутация и политическата кариера като еврокомисар и евродепутат на Мадам YES, която днес анатемосва и търси вината в други хора, но не и в себе си.

Сподели:

Коментари (0)

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”

Атанас Атанасов: Ново правителство в рамките на съществуващия парламент е невъзможно

Атанас Атанасов: Ново правителство в рамките на съществуващия парламент е невъзможно

Според него има шанс предстоящият вот на недоверие да успее, а ако правителството не подаде оставка.