10 Юли, 2026

Местан глобен с 2 бона за агитация на турски език

 Местан глобен с 2 бона за агитация на турски език

Лидерът на ДПС Лютви Местан ще бъде глобен с 2000 лева от областния управител на Пловдив Розалин Петков, съобщи Дарик.

Причина за санкцията, е решението на Централна избирателна комисия (ЦИК) да накаже Местан за предизборна агитация на турски език.

Комисията е съставила актове за административни нарушения, които са изпратени на областните управители на Велико Търново, Пловдив и Кърджали, на териториите, на които са извършени нарушенията, и губернаторите трябва да наложат съответните глоби.

„В момента, в който получа актовете от ЦИК съм длъжен в тридневен срок да наложа глоба, която по закон е от 200 до 2000 лева", разказа за Дарик Розалин Петков.

За Пловдивска област ЦИК е установила нарушение на 23 септември в асеновградския квартал Долни Воден. Законът е нарушен и във Великотърновска и Кърджалийска област, съобщават от избирателната комисия.

Сподели:
Бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 г. влизат в НС за дебат на първо четене

Бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 г. влизат в НС за дебат на първо четене

За да компенсира трайното нарастване на разходите от последните години и да стабилизира публичните финанси, правителството прибягва до непопулярни мерки

България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.

Коментари (0)