Изключеният от ДПС доскорошен лидер Лютви Местан ще даде пресконференция на 7 януари в пресклуба на Българската телеграфна агенция. За отлагането с ден се разбира от съобщение на БТА за събитието. По-рано днес от екипа на Местан бяха информирали, че изявлението ще е утре, 6 януари. Това ще е първата среща с медиите на бившия лидер на движението след десетдневно мълчание.
От сайта 24rodopi.com съобщиха, че бившият председател на ДПС се е срещнал с двама посланици от държави-членки на Европейския съюз на 4 януари, а днес му предстоели срещи с още трима дипломати.
Преди две седмици - на 24 декември, Местан беше изключен от партията и от групата и беше отстранен като председател на движението. Часове преди Централният съвет на ДПС да реши съдбата му, той даде пресконференция в Кърджали заедно с четирима депутати (без Мариана Георгиева), на която обяви заседанието на партийния орган за незаконно и съответно решенията му. Подкрепи го и бившият вече областен лидер на ДПС в Кърджали и кмет на Джебел Бахри Юмер.
Очаква се Местан и подкрепящите го да обявят действията си оттук насетне след заявката на Местан, че политическата му съдба "зависи от моя диалог с избирателите, а разговорите ми сега започват".
Още от България
Район „Слатина“ кани на „Пикник в парка“ с лятно кино, мобилна библиотека и музика
Вечерта завършва с „Кино под звездите“ на поляната пред паметника на Георги Аспарухов – Гунди, където ще се излъчи сръбската семейна комедия „Как се научих да летя“
Стоян Стоянов стана директор на ОДМВР – Плевен
„Гражданите на Плевен заслужават да се чувстват спокойни. Трябва да сме рамо до рамо в борбата с престъпността“, заяви прокурор Радоев
Кирил Петков: : Арогантността на Иво Христов е просто евтин PR фокус
Новосибирск победи Париж в главата на вицепремиера Иво Христов, за да скрие гафовете на кабинета на "Прогресивна България"