2 Април, 2026

Министрите решават за размера на заплатата на шефа на НАП

Министрите решават за размера на заплатата на шефа на НАП

Държавата прецизира критериите за представителност на организациите на хората с увреждания и на работодателите на хора с увреждания, които членуват в Националния съвет за интеграция на хората с увреждания. Промените ще бъдат гласувани на днешното заседание на правителството.
 
Министрите ще разгледат също решение, с което се определя размерът на заплатата на директора на НАП, както и решение за откриване на българско консулство в пакистанския град Пешавар.
 
Правителството ще разгледа промени в специфичните критерии за представителност на националните организации на хората с увреждания и на работодателите на хора с увреждания. Организациите на работодателите вече трябва да имат не по-малко от 15, вместо досегашните 10 членове-работодатели с поне 800 трудоустроени лица с увреждания, или не по-малко от 15 специализирани предприятия или кооперации на хората с увреждания.
 
Прецизират се и критериите за представителност на родителските и професионалните организации на хората с увреждания - дадена организация трябва да има поне 500 членове, от които 200 да бъдат лица с увреждания или родители, настойници или близки на деца, настанени извън семейството или лица с увреждания. За да бъде представителна една асоциация, броят на членовете трябва да бъде 1500, от които поне 600 да отговарят на същите критерии.
 
С друго решение ще бъде одобрено откриването на консулство в град Пешавар, Пакистан, а за почетен консул ще бъде предложен Файсал Салим Рахман.
Сподели:

Коментари (0)

Шистовият газ като предизборен наркотик: кой печели от енергийната истерия?

Шистовият газ като предизборен наркотик: кой печели от енергийната истерия?

Борисов внезапно откри, че "България лежи върху злато", а Радев вкара темата за руския петрол в дискусия, която има потенциал да мобилизира избиратели

Извършили граждански арест: Как принудихме да спре шофьора с почти 6 промила алкохол

Извършили граждански арест: Как принудихме да спре шофьора с почти 6 промила алкохол

Очевидци разказаха, че автомобилът криволичел по пътя и ударил друга кола, без да спре. След инцидента водачът се е опитал да избяга.

Бойко Станкушев: Мълчанието по казуса "Русинова" говори за страхове, дори за кошмари

Бойко Станкушев: Мълчанието по казуса "Русинова" говори за страхове, дори за кошмари

Журналистът изтъкна, че сме свидетели да се замита от години този казус и попита защо Емилия Русинова толкова години е незаобиколим фактор и защо никой не ѝ е търсил отговорност