2 Май, 2026

Миролюба Бенатова: Патрулките на МВР се използват за drink and drive от богаташи

Миролюба Бенатова: Патрулките на МВР се използват за drink and drive от богаташи

Има богати хора, които срещу 50 лв. използват патрулките на МВР за drink and drive. Това е страшно, каза пред Нова телевизия журналистката Миролюба Бенатова. Според нея днешната среща на главния прокурор с шефовете на МВР е едно дежавю.

„Мерките, които ще се взимат срещу мутрите и техните ескорти, е дежавю за мен. Първият списък с висящи дела, свързан с подобни прояви, бе направен 1995 г., когато министър на вътрешните работи беше Любомир Начев. Този списък в годините се мултиплицира и се предава по наследство, както и срещите главен прокурор-главен секретар”, обясни тя.

"Всъщност мутрите винаги са били видимата част на организираната престъпност, но не и най-сериозната. Те винаги са обирали луфта и социалното напрежение, но не са били тези, от които нещо е зависело”, допълни журналистката.

"Преди имаше групировки, които вече не съществуват, които наистина разпределяха определен ресурс и имаха влияние. Те обаче бяха разбити. В момента групировките са други и парите не са от наркотрафик, а от обществени поръчки", каза още Бенатова.

По думите й разликата между това, което се е случило на Околовръстното, и това, което се случва в училищата, когато влиза родител и удря ученик или учител, не е никаква. Просто едните са свързани с едни хора, а другите – никого.

"Този агресивен начин на поведение се налага в цялото общество и няма кой да го спре", каза от своя страна Любен Дилов-син. „Законът е достатъчно строг и сериозен, стига да се спазва. В момента се наблюдава нещо много интересно. Млади хора си наемат охрана за нощните излизания, не защото има от какво да се притесняват, а защото си мислят, че е модерно. Агресията се мултиплицира навсякъде. Затова най-голяма вина носят политиците, защото те толерират това поведение. Всичко тръгва от изпълнителната власт”, коментира Дилов – син, уточнявайки, че говори общо.

Сподели:

Коментари (0)

На 2 май повече слънчеви часове ще има преди обяд, после дъжд и гръмотевици

На 2 май повече слънчеви часове ще има преди обяд, после дъжд и гръмотевици

Максималните температури ще бъдат предимно между 10° и 15°, в София – около 12°

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Димитров подчерта, че след този развой „Демократична България“ трябва ясно да поеме по собствен път и да се утвърди като силна дясна политическа сила

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Списъкът с министри се пази в тесен кръг, докато в публичното пространство циркулират имена за ключови ресори – от финансите до вътрешните работи