14 Юни, 2026

Мирослав Найденов: ГЕРБ ще се разцепи

Мирослав Найденов: ГЕРБ ще се разцепи

 

Той призна, че през уйкенда е бил на неформална среща на активисти на ГЕРБ, провела се в Етрополе. Именно на нея са взели решението да напишат т.нар. "кърваво писмо" до експремиера Бойко Борисов, за което Faktor.bg. първи писа (вижте ТУК това писмо). Повече от 25 бивши министри, депутати, областни и общински координатори поискаха Борисов да отстрани от партията Цветан Цветанов, Искра Фидосова и секретаря Паунов, ако иска да се запази единството на политическата сила.

Найденов потвърди, че за сега Борисов не е дал никакъв отговор, но е наредил отмяната на изключването на лидер на партията от Стара Загора. Той отрече пуснатите днес от пресцентъра на ГЕРБ съобщения, че Цветанов се бил сдобрил с опозиционерите. 

Няма такова нещо, продължаваме ясно да искаме оставките им, защото те са виновни за изборния провал на партията и за създаването на лош имидж в обществото, на негативна партийна атмосфера, подчерта Найденов.

Той потвърди отново, че е използвал министерския пост за незаконно придобиване на информация. 

Много често чувах за случки от моя живот, за които няма как да е ясно, ако не съм бил подслушван. Тези незаконни практики се прилагаха и към други министри, посочи Найденов. 

Той твърди още, че Фидосова е прокарвала лобистки закони, спекулирайки с името на Борисов. По-късно се оказвало, че той няма и представа за тях. 

Бившият министър е категоричен, че незаконният софтуеър, който му е бил поставен в телефона, за да се запише разговора между него, Борисов и Кокинов в Банкя, е поставен от структури, които са свързани със структури и работят за СДОТО и МВР. Но според него вината трябва да носи Цветанов, тъй като е допуснал като министър това да се случва.

Найденов опроверга и твърденията, че военни самолети са използвани незаконно за цивилни цели. 

Да, лично аз съм летял по повод доставката на хуманитарна помощ за Косово. С такива хеликоптери сме гасели пожари във Витоша, пренасяхме болни и ранени след наводненията в Бисер.

 

Сподели:
Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора

Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора

Единият мотоциклетист е бил транспортиран в болница в Стара Загора, където е починал по-късно от раните си. Другият моторист и жената са откарани в болница в Казанлък.

Патриарх Даниил: Църквата е лечебница, не може да заклеймява, но трябва да се спазва Конституцията

Патриарх Даниил: Църквата е лечебница, не може да заклеймява, но трябва да се спазва Конституцията

Даниил оглави "Шествие за семейството" в София. В отговор на въпрос за отношението към хората, които често стават обект на обществени спорове и разделение, Даниил каза: "Господ е дошъл да призове грешници, а не праведници към покаяние“

Ивайло Мирчев: Изборът на управляващите е България на втора скорост в Европа

Ивайло Мирчев: Изборът на управляващите е България на втора скорост в Европа

Къде искаме да бъдем, докато се решава къде ще се произвеждат най-модерните военни технологии, докато се решава дали ще бъдем част от ядрения европейски чадър и дали ще има обща европейска армия? - запитва Мирчев

Коментари (0)