18 Август, 2026

Митрополит Галактион "ръкоположи" Борисов за бъдещ премиер и разгневи „Десните"

Митрополит Галактион "ръкоположи" Борисов за бъдещ премиер и разгневи  „Десните"

След откриването на детската градина в Стара Загора от група кандидат-депутати начело с лидера на ГЕРБ  като на всяко тържествено откриване думата взе и  старозагорският митрополит Галактион. Той определи Бойко Борисов за следващ премиер.

"Уважаеми г-н проминистър-председател, и по законно славянски, както винаги се обръщам, наречемна го министър-председател. Това е църковно славянска дума, когато ние извършваме наречение за ръкоположение в епископство на даден архимандрит, каквото стана вчера. Това ще рече, че ще стане епископ. Това ще рече, че ние на 5 октомври вече ще знаем резултатите. Затова така се обръща църквата към народа, за да чуе православният български народ гласа на църквата", каза пред събралите се Галактион.

На сцената бяха Бойко Борисов, Цветан Цветанов и Лиляна Павлова. Галактион се обърна към тях, защото „след 5 октомври ще поемете щафетата там, където ви е мястото да полагате грижи за подрастващото младо поколение, капиталът на майка България".

Предизборните страсти се оказаха по-силни от словото на старозагорския митрополит, изречено съвсем добронамерено.Последва мигновена реакция, която е на път да разпали църковна война

От коалиция „Десните" се взеха съвсем на сериозно и изпратиха писмо до патриарх Неофит и до Св. Синод във връзка с днешното изявление на Старозагорския митрополит Галактион, с което той „ръкоположи" Бойко Борисов за министър-председател.
„За нас е важно да знаем, дали това е посланието на целия Синод към българите и дали смятате, че това предпоставя избора им?", се казва в писмото на „Десните".

Сподели:
Кирил Петков: Руската неонацистка среда намира последователи сред млади хора и в България

Кирил Петков: Руската неонацистка среда намира последователи сред млади хора и в България

В книгата "Русия и крайната десница: поглед към десет европейски държави“, издадена от Международния център за борба с тероризма, са разгледани 20 конкретни случая в 10 европейски държави.

Димът от пожарите в Сърбия достигна София, предупредиха кюстендилци да затварят прозорците

Димът от пожарите в Сърбия достигна София, предупредиха кюстендилци да затварят прозорците

"Вследствие на множество пожари на територията на Сърбия се образувал такъв облак от дим, който въздушните течения пренасят през западната част на нашата страна"

Нивото на Дунав при Галац  спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години

Нивото на Дунав при Галац спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години

Островът в средата на реката близо до Галац се разраства както на дължина, така и на ширина и това принуждава ферибота, свързващ Галац с окръг Тулча, да заобикаля няколкостотин метра, за да избегне засядане

Коментари (0)