2 Май, 2026

Младен Маринов: Няма как да има полицаи на всяка критична точка по пътя

Младен Маринов: Няма как да има полицаи на всяка критична точка по пътя

Младен Маринов

Такава точка е всяка пешеходна пътека или всяка дълга права, подходяща за изпреварване, каза той

„Полицията прави всичко, което е по възможностите ѝ. Няма как да присъстват полицаи на всяка критична точка и никъде по света не се прави така. Такава точка е всяка пешеходна пътека или всяка дълга права, подходяща за изпреварване”, заяви пред бТВ главния секретар на МВР Младен Маринов.

Едно от предложенията е всеки заловен на пътя нарушител, да се кара в местното районно управление, където да му бъде правена пълна справка на нарушенията.

„Тези рестрикции ще бъдат само към нарушителите на закона. Всеки един, който спазва закона, ще си пътува нормално”, категоричен е Маринов.

По думите му във вчерашния ден, който беше световен ден за почит на загиналите на пътя, отново сме завършили денонощието с общо три нови жертви.

Една от тях е 51-годишен мъж, който е бил ударен от тир малко след ГКПП „Лесово”.

„Нарушителят беше избягал, но след бързо издирване го задържахме в Шумен. Украински гражданин, който се е опитал да прикрие следите от произшествието”, поясни Маринов.

Другите две жертви са блъснати пешеходци – един в района на Перник и друг, близо до Бургас от тази сутрин.

Според последните статистики броят на жертвите по пътя у нас е намалял за последната година. От МВР правят всичко възможно всеки нарушител да си плаща глобите, като в противен случай се свалят регистрационните табели от автомобила.

Също така предстои системите на НАП и КАТ да бъдат свързани, за да става бързо ясно кой шофьор какви нарушения има и какво не е заплатил от глобите.

„Не мога да кажа, че тези мерки не действат възпитателно. Въпреки концентрацията на произшествия в последните дни, имаме 51 жертви в сравнение с миналата година”, поясни Маринов.

„На нас ни се иска да имаме нула жертви, но ако спрем наказателната дейност, не знам какво ще се случи”, поясни още Маринов по повод коментарите в обществото, че действията на МВР реално не превъзпитават шофьорите.

„Извършителят на убийството в Перник е обявен за издирване с червена бюлетина в зоната на Европейския съюз”, поясни Маринов. По думите му след като е извършил престъплението, мъжът бързо е напуснал страната по посока Сърбия.

„Бил е известен на полицията като потърпевш от кражби и склоняване към самоубийство. Нямаме данни с жертвата да се познавали. Разменили са си някакви реплики, което е мотивирало неговите дейстивя. Дори не е било сериозен спор”, поясни още Маринов.

 
Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Димитров подчерта, че след този развой „Демократична България“ трябва ясно да поеме по собствен път и да се утвърди като силна дясна политическа сила

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Списъкът с министри се пази в тесен кръг, докато в публичното пространство циркулират имена за ключови ресори – от финансите до вътрешните работи

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

Ритуалът, считан за най-тържествената форма на военен церемониал, отдаде почит на личностите, посветили живота си на свободата на България