СДВР разпространи фоторобот на момчето, чието тяло бе намерено в куфар край Пасарел. Безжизненото тяло на детето бе намерено в от туристи във вилна зона. Детето е на видима възраст около 5 години, с ръст от 112 см, тъмно кестенява коса, кафяви очи и светла кожа.
Полицията работи по няколко версии. Източници на бТВ, близки до случая, разкриха, че детето е било убито на друго място. Най-вероятно куфарът е изхвърлен от моста, а течението го довлякло до брега. Всеки, който разпознае детето или разполага с информация за него, да се обади на тел. 112 или да съобщи за това в най-близкото районно управление. Анонимността е гарантирана, съобщават още от МВР.
Езерото, в което е плувал куфара, се намира точно на пътя. За да се стигне до мястото, където е открит куфара в тялото, трябва да се ходи по тясна пътека. По-рано криминалистът Ботьо Ботев обяви пред Нова тв, че най-важното за този етап на разследването е да се разкрие самоличността на детето.
Още от България
ДБ към Радев: Не разделяйте нацията, политическият радикализъм има друг адрес!
Очевидно самото присъствие на съветски монумент, представян като символ на антифашизма, не е предотвратило нито радикализацията, нито фашистката символика и жестокото насилие в Пловдив
Подадени са 9 сигнала за бомби в институции в София, един е за детска градина
В сигналите има заплахи за взривяване
Радев: Децата трябва да се възпитават в семейството и училището, а не от социалните мрежи
"През седмицата България беше потресена от садистичното убийство на Георги Кузев. Правителството ни прие първи стъпки за справяне с младежката престъпност", заяви премиерът