21 Януари, 2026

МВР-шефове погват криминалните предприятия

МВР-шефове погват криминалните предприятия

 

Става дума за криминални предприятия, които генерират финансов ресурс. Това обяви вчера в Пловдив главният секретар на МВР Светлозар Лазаров. 

Той уточни, че сроковете за премахването им не са заковани и зависят от обстановката по места.

Другите приоритети, спуснати на началниците, са: повече полиция на улицата, отворена към гражданите, но и с по-голям респект, активни действия срещу контрабандата, измамите с ДДС и акциза.

Има структурна реформа, която трябва да се проведе със съответните кадрови назначения", Рокадите по върховете на МВР обаче не са реваншизъм, обясни Лазаров, който представи новия шеф на полицията комисар Тодор Гребенаров.

Почти всички сменени служители получавали предложение да продължат работа във вътрешното министерство съобразно квалификацията си. Нямало списък с хора, нарочени за освобождаване. Реформата пък ще се извършва отгоре надолу, посочи още главният секретар на МВР.

Създават се нови структури в Главна дирекция "Национална полиция". Сформиран е отдел за разследване на престъпленията с висока степен на обществена опасност като изнудвания, отвличания, наркоразпространение, които преди бяха към ГДБОП.

В "Икономическа полиция" вече има финансов отдел, чиято задача е да противодейства на митнически измами, укриване на доходи и ДДС, пране на пари, източване на сметки със скимиращи устройства.

"Реално даваме възможност на полицията да работи по всички форми на престъпността - от най-малкия елемент до най-високата степен на организираност и заплаха за обществото", уточни главният секретар на МВР. Лазаров коментира и въпроса за спиране на даренията в полицията. По думите му министър Цветлин Йовчев е преценил всички рискове, които биха възникнали в тази посока. МВР щяло да се справи и с наличния си ресурс.

 

Сподели:

Коментари (0)

Служебен автомобил се сблъска тежко с друг под "Моста на влюбените" в София

Служебен автомобил се сблъска тежко с друг под "Моста на влюбените" в София

И двата автомобила, участвали в инцидента, са със смачкани брони. Извършва се оглед и се изясняват причините за инцидента. 

Проф. Близнашки за оставката на Радев: Това е „акт на абдикация“, удивихме целия свят...

Проф. Близнашки за оставката на Радев: Това е „акт на абдикация“, удивихме целия свят...

Обикновено за държавен глава се избират хора, които имат дълга политическа кариера в служба на общото благо, у нас обаче на този висок държавен пост беше въведена една, малко или много, случайна фигура, никому неизвестна

Кметът на Варна Коцев вижда Радев като партньор на ПП-ДБ

Кметът на Варна Коцев вижда Радев като партньор на ПП-ДБ

"И ако бившият президент Радев покаже не само на думи, но и на дела това, което заявява, че ще бъде борец срещу овладяването на държавата, смятам, че това е добре и той е един потенциален партньор"