17 Юни, 2026

Н. Ангелкова​: Това ще бъде най-слабият туристически сезон

Н. Ангелкова​: Това ще бъде най-слабият туристически сезон

"Според нашите анализи това ще бъде най-слабият туристически сезон", заяви министърът на туризма Николина Ангелкова.

По думите и, е трябвало още преди година и половина да се вземат мерки, защото процесите след анексирането на Крим са можели да бъдат предвидени и неутрализирани.

Тя индиректно обвини Бранимир Ботев, че договорите за реклама, подписани от него, не са били изпълнени.

Ангелкова обясни, че в момента се водят разговори с ВВС и CNN, но тези договори ще бъдат реализирани едва през 2016 година.

"Привличането на китайски туристи е средносрочна, реалистична цел", смята министър Ангелкова, чрез реализирането на комбинирани туристически продукти.

Тя съобщи, че в момента се работи за промяна на закона, за прехвърляне на концесиите към Министерството на туризма.

"Не е редно да се плаща 30 лева за чадър и шезлонг", коментира Ангелкова.

Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)