12 Януари, 2026

Н. Нанков: С ТОЛ таксите ще се ремонтират три пъти повече пътища

Н. Нанков: С ТОЛ таксите ще се ремонтират три пъти повече пътища

Николай Нанков

С очакваните приходи от въвеждането на ТОЛ системата за тежкотоварни автомобили, която ще заработи от 16 август 2019 г., ще могат да се рехабилитират и поддържат три пъти повече пътища във всяка област. Това заяви при участието си в дискусията „Европа в нашия дом“ в Разград заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков, информира БНТ.

Поетапно ще бъде ремонтиран пътят Разград -Кубрат, коментира регионалният заместник-министър. През тази година ще приключи започналият през 2016 г. ремонт на участък от пътя.

Предвижда се да започне ремонт и на още 9 км от него. В област Разград през 2017 и 2018 г. със средства от държавния бюджет в размер на близо 24 млн. лв. са ремонтирани 98 км пътища.Сред тях са участъци от пътя Търговище - Разград.

Ремонтирани са също отсечки и от третокласния път, по който преминава интензивен трафик на тежкотоварни автомобили, превозващи инертни материали, земеделска продукция и материали за завода за фаянс и теракота в Исперих.

Сподели:

Коментари (0)

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Бившият държавен глава с остър коментар за прехода и еврото: Отказах мандата на БСП през 1997-а, за да спася страната от гражданска война

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

На негово име ОДМВР-Хасково е издало четири различни вида паспорти, което му е давало привилегировано право в получаване на визи, излизане и влизане в страната, сочи разследване на гражданското сдружение

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Липсата на наказания продължава да насърчава извършителите