294 полицейски служители са отличени с индивидуална парична награда след успешното овладяване на напрежението в бежанския център в Харманли. Това е станало със заповед на министър Румяна Бъчварова и по предложение на министър-председателя Бойко Борисов.
В нея се изтъкват заслугите на полицаите за своевременно създадената организация за възстановяването и опазването на обществения ред на територията на Регистрационно-приемателния център в Харманли, както и за проявения висок професионализъм при изпълнение на задълженията.
Благодарение на техните действия не бе допуснато извършване на правонарушения в центъра, както и разрастване на ескалиралите протестни действия на близо 2000 чужди граждани, изразяващи се в палене на огньове, унищожаване и увреждане на държавно имущество, хвърляне на камъни и предмети срещу полицейските служители. В резултат на своевременната и професионална намеса на пристигналите на място полицейски екипи бе постигнато възстановяването на обществения ред в центъра. Не бе допуснато и ескалирането на напрежението сред гражданите на Харманли.
Още от България
Режат парите за култура: Библиотеки, театри и читалища да съкратят разходите до 90%
"Ако трябва да се съкращават кадри, да се закриват работни места, все по-трудно ще се работи в библиотеката“, коментира изп. директор на Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“
ДБ остро реагира на поредната масирана руска атака и балистичния удар с „Орешник“ в Украйна
"Използването на ракета от типа „Орешник“, която може да носи ядрени бойни глави, е не само нападение срещу Украйна. То е политически сигнал към Европейския съюз и той трябва да получи единен и категоричен отговор", се казва в позицията на коалицията
От 26 май започва придвижване на военни и военна техника за учението „Ответен удар 26“
Формированията от ротационния контингент от Сухопътните войски на САЩ и Многонационалната бойна група на НАТО в България ще се придвижат от Учебен полигон „Ново село“ до Учебен полигон „Корен“ на 31 май и 1 юни