28 Февруари, 2026

НАП подхваща търговците по парковете, готви санкции за нарушители

НАП подхваща търговците по парковете, готви санкции за нарушители

Данъчните в София са започнали масирани проверки на увеселителни и спортни съоръжения, както и на различни търговски обекти на територията на столичните паркове.

Инспекторите, които ще обикалят заедно със служители на "Общинска полиция", ще проверяват всяко капанче и въртележка в зоните за отдих, където освен за издаването на касови бележки и билети ще се проверява и за спазване на осигурителното законодателство.

Анализ на риска за укриване на печалби от обектите намиращи се в зоните за отдих, е установил, че средногодишно бюджетът губи сериозни суми от недеклариране на приходи от продажба на допълнителни услуги и развлечения, които трябва да се отчитат чрез издаване на билет или касов бон.

През изминалия уикенд са проверени 47 обекта в Борисовата градина, парк Заимов, Южен парк, Западен парк, парк Св. Троица, парк Св. св. Петър и Павел, градинката на Народния театър.

Установени са 26 нарушения в проверените обекти, като най-честото нарушение е неиздаване на фискален бон или разлика между касовата наличност и данните от фискалните устройства. Засечени са и три обекта, които осъществяват продажби без изобщо да имат касови апарати. Санкциите, които законодателят е предвидил за посочените нарушения започват от 500 и могат да достигнат до 10 000 лева.

Проверките ще продължат през целия летен сезон.  

Сподели:

Коментари (0)

Съдът прекрати окончателно дело срещу Ивайло Мирчев - по иск за клевета

Съдът прекрати окончателно дело срещу Ивайло Мирчев - по иск за клевета

Ищецъг е поискал по 25 000 лв. от Мирчев и от партията "Да, България" 

Обявиха реорганизацията на движение на 3-ти март в София

Обявиха реорганизацията на движение на 3-ти март в София

Столична община излезе и с конкретна информация къде ще бъде възможно да се движат превозни средства

Разград, Търговище и Габрово с нови областни директори на МВР

Разград, Търговище и Габрово с нови областни директори на МВР

Новите назначени са по решение на вътрешния министър Емил Дечев, който вече е издал съответните заповеди