1 Август, 2026

НАП вече научава по-бързо за глобите от КАТ

НАП вече научава по-бързо за глобите от КАТ

Националната агенция за приходите (НАП) вече получава по-бързо информация за глобите от КАТ. Това е възможно, след като приходната агенция започна да получава автоматизирано данни за нови просрочени задължения и плащания, направени по сметки на МВР за фишове и наказателни постановления, издадени за нарушения по пътищата. 

Електронният обмен на данни между системата за събиране на публичните вземания на НАП и системата за глобите на КАТ е стартирал от октомври.

От приходната агенция обръщат внимание на клиентите си, че при заплащане на наложена глоба трябва да спазват указанията на вътрешното министерство за попълване на платежно нареждане. Това било нужно за коректното отразяване на плащането в системите и да не се стига до принудително събиране от страна на НАП.

Очакванията са с електронната система да се повиши събираемостта на просрочените задължения към бюджета.

Сподели:
Владимир Малинов е отстранен от поста изпълнителен директор на "Булгартрансгаз“

Владимир Малинов е отстранен от поста изпълнителен директор на "Булгартрансгаз“

Мястото ще бъде заето от  Кирил Равначки, който бе начело на държавния газов оператор, докато Малинов беше министър. Сменени са и други членове на Управителния съвет.

Крум Зарков: Не е обсъждана възможността аз да бъде кандидат за вицепрезидент на Илиана Йотова

Крум Зарков: Не е обсъждана възможността аз да бъде кандидат за вицепрезидент на Илиана Йотова

Той посочи, че политиката не трябва да се свежда единствено до упражняването на власт, а да бъде дългосрочно и последователно следване на общи цели.

Калина Андролова:  Вкараха кабинета „Радев“ в перманентно оправдателен режим

Калина Андролова: Вкараха кабинета „Радев“ в перманентно оправдателен режим

Медиите и опозицията бързо се ориентират кои са слабите фигури и подпомагат превръщането им в карикатури, защото това руши доверието в партията, количеството персонални гафове преминава в качествено измерение на общото партийно цяло

Коментари (0)