13 Януари, 2026

Народът пита: Защо синът се помири с комунистите без те да са се покаяли

Народът пита: Защо синът се помири с комунистите без те да са се покаяли

Цар баща и цар син

Самият факт, че бе Негово Величество – Цар на българите, го правеше автоматично „враг” на Съветския съюз

Александър Йорданов

Народът ни го обичаше и му вярваше!  Докато бе жив той не допусна българи да гинат за чужди интереси. Спаси България и българските граждани от кървавата баня на Втората световна война. Но самият факт, че бе Негово Величество – Цар на българите, го правеше автоматично „враг” на Съветския съюз. Защото съветските болшевики бяха противници на монархията и затова техните български „другари”, за да им се подмажат, наричаха родината ни „монархо-фашистка”. 
Тезата, че Хитлер има интерес да убива българския цар  и респективно, че  Царят е отровен в Германия, не се потвърждава нито от факти, нито косвено. Нищо от действията на Германия, а и на България след „убийството”  не показва, че германската страна се е възползвала от ситуацията. Ако е вярна тезата, че цар Борис III е бил противник на изпращането на български войски на Източния фронт срещу СССР и затова е бил “отровен”,  то и след смъртта му такива войски не са изпратени.  
Затова пък е общоизвестно, че самата съветска власт „стартира” през 1918 г.  с избиването на руското царско семейство – цялото, заедно с децата. А това прави хипотезата, че убийството Н.В. Цар Борис III  е 

съветско дело, 

допустима за разглеждане по презумпция. Още повече, че при нея СССР извлича конкретни облаги.  Хвърляйки вината за убийството върху нацистка Германия  Кремъл получава простор за действие, „развързани ръце”. И  само година по-късно окупира страната ни. 
Можем да приемем, че Съветите са постъпили "милосърдно". Те убиват само Царя и някои от неговите сътрудници, убиват и верните му български политици и държавници,  но оставят жива фамилията му. Може би затова днес 

синът смята руснаците за милосърдни хора

 и е голям фен на развитието на българо-руските отношения.  Убийството на Цар Борис III  е логично, ако изобщо така може да се говори за убийство,  от гледна точка на това, което се случва след него. При жив български монарх  трудно би минал превратът на 9 септември 1944 г.  Не е ясно как би реагирал Царят на съветската инвазия.  Защото, колкото и той да е бил миролоюбив, толкова е бил и решителен, когато е необходимо да се защитава държавата ни. И го е доказвал. А и прогонването му в чужбина не е решение, защото  автоматично го прави  силен и авторитетен център на антикомунистическата съпротива. Изобщо, при жив Цар няма как България да стане  така бързо и „успешно”, "народна република" . Защото народът ни го е обичал и със сигурност е щял да го защити. А Цар и "народна република"  заедно не вървят, нали? 
Смъртта на Цар Борис III продължава да е

 мистерия

 Но е факт, че след нея за протежетата на съветската политика у нас остана по-лесното –  да избият и репресират политическият, военен, духовен, стопански, културен и научен елит на България. И те извършват това с  нечувана жестокост, за което тяхното управление ще остане и на дело, и по закон, като „престъпно управление”.  България бе почернена завинаги, разделена на палачи и жертви, а десетки хиляди български младежи загинаха през 1944-1945 г. в безсмисленото участие на българската армия в услуга на съветската армия.  В страната бе установена диктатура, тоталитарен режим. Българинът бе превърнат в обслужващ персонал на комунистическата върхушка. България бе изолирана за близо половин век от нормалния свят. Съветите постигнаха своята цел. Каква огромна национална трагедия!  
И сега, когато гледам наследниците на убийците да се кипрят като политици, бизнесмени, журналисти,  не мога да сдържа негодуванието си.  А това, че синът на Цар Борис III се прегърна с  тях  и дори управлява заедно с тях, е една от 

най-позорните страници в новата ни история

  Като набожен човек Симеон Сакскобургготски отлично знае, че няма помирение без покаяние. А той се помири с комунистите без те да са се покаяли. Не съм аз този, който ще каже дали това е грях или не. Но аз го мисля като грях. Затова и жестоката тайна за смъртта на неговия баща, достойният български цар Борис III,  продължава да виси със страшна сила върху националната ни съдба. Възможно е истината да е в съветските архиви. Харалд Занднер, най-добрият биограф на Хитлер, е категоричен: „ Легендата, че Хитлер е искал да убие цар Борис III и е поръчал да го отровят, не е вярна. Той по-вероятно е убит по поръчка на Съветския съюз.” 
За истината не е важно къде се намира, кой ще я произнесе. Важна е тя самата.  Важно е, че на 28 август 1943 г. България загуби своя обичан Цар и оттогава до днес руска  мрежа е оплела страната ни – кога видимо, кога невидимо. А докато е бил жив Царят не е било така. И синът, Симеон, отлично знае това. Но нима и той не участваше в изплитането на тази мрежа? Но спирам. Българино, разкъсай мрежата!

Сподели:

Коментари (0)

Утре обсъждат  промените в Изборния кодекс

Утре обсъждат промените в Изборния кодекс

Лидерът на ПП Асен Василев повтори, че тяхната заявка е 100% да се гласува с машини на предстоящия вот

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

„Много хора си представят, че смяната на лидера едва ли не ще подпише някакъв нов живот на БСП.“

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Единият кораб е превозвал над 1100 тона азотни торове, другият - калиев хлорид