Сигналът за престъплението е получен около 8.30 тази сутрин. Все още не е установена самоличността на извършителя на нападението и не е ясно дали той е бил само един, каза директорът на СДВР старши комисар Валери Йорданов.
Съдия Марков е настанен в ИСУЛ и е без опасност за живота. В момента се провеждат разпити с него за разкриване на нападателите, посочи старши комисар Йорданов.
Марковски е бил ударен с тъп предмет, нападението не е било предизвикано. Непознатият мъж се появил изненадващо. Според запознати целта не е била грабеж.
По случая работят "Криминална полици" на Пето РПУ и СДВР. Версията, по която се работи, е спречкване между съдия Марков и неговия нападател. Засега няма данни да става дума за поръчково нападение, съобщи БНР.
Съдия Марков е трябвало да гледа днес дело за грабеж, но няма идея за какво е нападнат.
Съдия Мариян Марков е известен в с произнесената 9- годишна присъда срещу Александър Томов.
Той беше съдията, постановил освобождаването от ареста срещу парична гаранция на Николай Русинов-Чеци, обвинен за убийството на Яна Кръстева в Борисовата градина. По-горната инстанция - Софийският апелативен съд, обаче отмени определението му и то не бе изпълнено.
Още от България
Трус в Сметната палата: Проданов приклещи Димитър Главчев със сигнали за мащабни нарушения
Шефът на бюджетната комисия поиска спешна проверка за конфликт на интереси, устни заповеди към одитори и умишлено забавяне на готови доклади в одитната институция
Самосвал с вдигнат кош се блъсна и заклещи в мост до Китен
Водачът, 31 годишен бургазлия, е тестван за употреба на алкохол и наркотици - и двете проби са отрицателни
Извънредно от Министерския съвет: Радев с нови мерки за цените, бизнеса и хазната
Затягаме контрола върху ценообразуването и качеството на храните, работим върху подобряването на бизнес климата и условията за правене на бизнес, подчертава премиерът