19 Март, 2026

Нидал Алгафари: Наближава изборът на най-евтините депутатски места

Нидал Алгафари: Наближава изборът на най-евтините депутатски места

„Приятели, наближава изборът най-евтините от много време депутатски места в Народното събрание!

Вече няма да има битка в партиите кой да е на първо или второ място, а даден "бизнесмен" да е въобще на място в листите! При поправката Манолова - преференциален вот - особено в малките избирателни райони, даже да си на последно място, с много малко купени гласове изместваш първия.“

Това е написал на страницата си във Фейсбук известният пиар експерт Нидал Алгафари. Той разяснява технологията, по която случаят „15/15” ще се мултиплицира многократно на предстоящите избори, но този път съвсем съзнателно, организирано и пресметливо.

„Примерно, ако за партията са гласували 40 000 избиратели, то за да бъдеш избран, ще са нужни в пъти по-малко, за да си измежду 240 представители”, дава пример Алгафари. „А как партиите ще успеят да съберат и балансират народни представители, така че да имат специалисти в енергетиката, здравеопазването, просветата, националната сигурност и други? Вероятно за това не е мислено”, пита риторично той.

„И за да имаш парламентарно лоби, е по-евтино сега. Залагаш на десет души от различни партии и преференциално купуваш избора им.... Нещо пак го направихме така, че да станем за посмешище и на доволно лежащото ми куче вкъщи!”, заключава пиар експертът.

Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години