5 Август, 2026

Нова далавера: фирма ударно изкупувала депозити в КТБ

Нова далавера: фирма ударно изкупувала депозити в КТБ

Има съмнения за нова пирамидална схема на Цветан Василев с цесии на КТБ. Това подозират финансови експерти. Според тях поведението на квесторите в банката било странно. Имало съмнения, че се опитват да работят за собствените си интереси или се опитват да прокарат чужди. Пример за това е регистрираната неотдавна фирма „Индустриални инвестиции” АД с адрес на управление София, ул. „Женева”, помещаваща се в невзрачна къща в центъра, пише „Труд”.
Дружеството било регистрирано от две млади дами – Марта Лечева и Габриела Иванова, в края на октомври 2014 г. с равен брой акции.
В учредителния капитал били внесени само 12 500 лева. Независимо от това, веднага след създаването на фирмата, тя започнала ударно да изкупува депозити на голяма стойност от вложители на КТБ.
След това „Индустриални инвестиции” скоростно прехвърля същите на длъжници на банката, вероятно от кръга на свързаните с Василев дружества бушони, източили банката.
Тези кредитополучатели от своя страна започват да използват придобитите към КТБ вземания, за да извършат прихващане със задълженията си към банката.
Интересна подробност е, че самото дружество „Индустриални инвестиции” е регистрирано от адвокат Миряна Сарандева – Такова, която е съдружник с Бойко Таков. Таков пък доскоро бе управител на една от фирмите бушони на Цветан Василев „Никкомерс 01”. Миряна Такова е член на съвета на директорите на „Асминвест”, в която изпълнителен директор е Веселин Бушев, също доверено лице на Цветан Василев.

Сподели:
Слави Трифонов: Г-н Демерджиев, да не би да сте си помислили, че защото е август няма да Ви питам за "Петрохан"

Слави Трифонов: Г-н Демерджиев, да не би да сте си помислили, че защото е август няма да Ви питам за "Петрохан"

Случаят "Петрохан" е изключително важен и изключително специален, защото е в състояние да размести пластовете в българската народопсихология

Георг Георгиев: Защо държавата оглушително мълчи за неонацисткия скандал в Банско?

Георг Георгиев: Защо държавата оглушително мълчи за неонацисткия скандал в Банско?

Депутатът от ГЕРБ и бивш външен министър с 5 неудобни въпроси към властта след скандалната случка с еврейски деца, грубо нападнати от група скинари вчера

Радев: Докато някои ни атакуват от плажовете, продължаваме да работим неуморно

Радев: Докато някои ни атакуват от плажовете, продължаваме да работим неуморно

Премиерът е категоричен, че не лъжат европейските ни партньори и категорично България не е в изолация

Коментари (0)