8 Април, 2026

Обискираха нелегална ферма за елени и кошути на Ценко Чоков

Обискираха нелегална ферма за елени и кошути на Ценко Чоков

Около кмета на врачанското село Галиче никога не е скучно. Този път Ценко Чоков се издъни с нелегална ферма за кошути и благородни елени. При специализирана акция за незаконен превоз и търговия с животни, служители на полицията, горското и Агенцията по безопасност на храните проверили стопански двор в Галиче, собственост на управника в сряда. Там те се натъкнали на 35 кошути и благородни елени, които грациозно се разхождали в специално заграден за тях терен. Ценко Чоков пък не е представил документи за произхода им и за ветеринарен контрол. На скандалния кмет са съставени констативни протоколи от регионалното лесничейство в Берковица и Агенцията по безопасност на храните. „Животните са гледани добре и при подходящи условия, проблемът е, че не са регистрирани и не се знае от къде и как са били взети”, коментираха от агенцията. По тази причина на Чоков ще бъде съставен акт, съобщиха от там без да уточняват каква ще е глобата за кмета – фермер.

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Андрей Гюров изтъкна мигновеното отражение на примирието върху международните цени на петрола – спад до 94-95 долара за барел.

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

По време на срещата си с жители на Обзор Борисов изведе като основен проблем забавянето на указа след проведения референдум за отделяне на населеното място от община Несебър

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници