4 Май, 2026

Облачно с краткотрайни превалявания

Облачно с краткотрайни превалявания

Днес ще бъде облачно и с прекъсвания на много места ще продължи да превалява. Това съобщиха за „Фокус” от Националния институт по метерология и хидрология (НИМХ) при Българската академия на науките (БАН). 

Вятърът ще е умерен, в Източна България временно и силен - от север, северозапад. Максималните температури ще са между 13° и 18°. Атмосферното налягане ще се повишава, но ще остане малко по-ниско от средното за май.

Над Черноморието ще е предимно облачно. С временни прекъсвания ще продължи да превалява дъжд. Ще духа умерен до силен север-североизточен вятър. Максимални температури 14 - 15°. Температурата на морската вода е 13° - 15°. Вълнението на морето ще е 2 - 3 бала.

Над планините ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд, над 1 800 - 2 000 метра – от сняг. Ще духа умерен до силен север-североизточен вятър. Максимална температура на 1 200 метра около 6°, на 2 000 метра – около 1°.

Сподели:

Коментари (0)

Слани в сутрешните часове, термометрите тръгват нагоре

Слани в сутрешните часове, термометрите тръгват нагоре

Максималните температури ще бъдат между 16° и 21°, в Северозападна България между 21° и 24°, в София – около 17°

Демерджиев:  МВР да се осъзнае, изборите приключиха! Бих приел да съм вътрешен министър

Демерджиев: МВР да се осъзнае, изборите приключиха! Бих приел да съм вътрешен министър

Той изрази и недоумение от посещението на ръководството на министерството в САЩ в момент, когато вътрешните проблеми остават нерешени.

Българинът създал "очите" на космическата мисия Артемис II: Бях жълтопаветник, но разбрах как жестоко сме излъгани

Българинът създал "очите" на космическата мисия Артемис II: Бях жълтопаветник, но разбрах как жестоко сме излъгани

Инженер Петко Динев – човекът, чиито камери заснеха историческия полет , е бил асистент в Техническия университет