"Няма жалко, да рови багера, жандармерията да мачка и стига толкова. Аз защо не си опъна помията на центъра, да се вържа към мрежата и да мрънкам за помощи. Под ножа и толкова". Това написа Йордан Павлов, младши експерт по архитектура в община Варна в профила си във Фейсбук. Позицията му разгневи много граждани и неправителствени организации
От община Варна, начело с кмета Иван Портних, не спират да твърдят, че в ситуацията с незаконните постройки в квартал "Максуда" "прилагат закона", а не става дума за политиканстване. Но призив като този, отправен от неговия подчинен, едва ли може да се приеме за "прилагане на закона", освен ако кланетата на хора вече не са законна мярка.
Подобно поведение уронва престижа на властта и ни злепоставя не само у нас, но и навън пред съответните европейски институции. За него вече са уведомени посланиците на САЩ, Великобритания, Франция и Германия, а също така редица неправителствени организации, сред които "Хюмън Райтс Уоч" и "Амнести Интернешънъл".
В същото време стана ясно, че от организацията "Равни възможности" са адресирали писмо до Европейския съд по правата на човека с искане за налагане на привременни мерки по отношение на България заради бутането на незаконните постройки в "Максуда".
Още от България
Надежда Нейнски: Всички врачки, които очакваха разрив между САЩ и Европа, видяха че това не се случи
Тя посочи, че войната в Украйна е променила изцяло разбирането за сигурност в Европа
Рибарски: Договорът с "Боташ" ще бъде ли предоговорен при по-добри условия или България отново ще плаща високите фиксирани такси?
Той заяви още, че „Булгаргаз“ на практика се намира във фактически фалит, като финансовото състояние на дружеството е сериозно влошено.
АКФ: Таки ремонтира АМ"Тракия"
„Автомагистрали” печели поръчката, но на терен печели поръчката, но на терен виждаме други дружества", каза София Желева от Антикорупционен фонд по повод тяхно разследване