19 Февруари, 2026

Обявен е жълт код за силен вятър в цялата страна, денят ще е най-студеният за седмицата

Обявен е жълт код за силен вятър в цялата страна, денят ще е най-студеният за седмицата

Дневните температури ще се понижават и към 14 часа ще са между минус 2° и 3°

Жълт код за силен вятър е обявен в цялата страна, сочи справка в сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Ще духа силен и временно бурен север-северозападен вятър с пориви до 20-24 м/сек. В областите Русе, Търговище, Разград и Шумен рано сутринта и преди обяд вятърът ще бъде в комбинация и с краткотрайни превалявания от сняг и там са възможни виелици. 

Днес ще продължи да нахлува арктически въздух, а денят ще е най-студеният тази седмица. Дневните температури ще се понижават и към 14 часа ще са между минус 2° и 3°. Над Черноморието облачността ще е значителна и главно преди обяд на места ще превали слаб сняг. Ще духа силен вятър от север-северозапад. Максимални температури на въздуха: 1-3°. Температурата на морската вода е 5-6°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала, в открито море до 4. Атмосферното налягане е по-ниско от средното за януари – от запад ще се повишава и до вечерта ще достигне средната стойност за месеца. Над планините ще има променлива, по-често значителна облачност и на места ще прехвърчи сняг. Ще духа бурен вятър от север-северозапад. Ще е много студено с максимална температура на височина 1200 метра около минус 8°, на 2000 метра – около минус 13°.

Сподели:

Коментари (0)

Анкета: Имате ли доверие на новия служебен кабинет?

Анкета: Имате ли доверие на новия служебен кабинет?

Днес служебният премиер Андрей Гюров представи състава на своето правителство. Има ли изненади сред служебните министри на Гюров?

Атанас Славов: Има съмнения, че  в хижа "Петрохан" са ползвани и СРС-та и наблюдение

Атанас Славов: Има съмнения, че в хижа "Петрохан" са ползвани и СРС-та и наблюдение

"Андрей Гюров е безспорен професионалист и човек с интегритет. Човек, който не е част от модела „Пеевски – Борисов“", обясни той

Димитър Ганев: Кабинетът „Гюров“ е съставен от хора, свързани през годините с ПП–ДБ

Димитър Ганев: Кабинетът „Гюров“ е съставен от хора, свързани през годините с ПП–ДБ

„Купеният вот е част от по-голяма деформация на изборния процес – става дума за контролирания вот“