Правителството утвърди разходите за командировки в страната за третото тримесечие на 2016 г. на министрите, заместник-министрите, областните управители и на органите към Министерския съвет. Това съобщиха от правителствената информационна служба.
За командировки на министрите и заместник-министрите в страната са изразходвани общо 11 070,25 лв., за командировки на председателите на държавни агенции и техните заместници – 1719,33 лв., на председатели и членове на държавни комисии – 345 лв., на ръководители на държавни институции – 13 527,58 лв., на областни управители – 5053,47 лв.
За второто тримесечие парите са сходни. За командировки на министрите и заместник-министрите в страната са изразходвани общо 11 013,34 лв., за командировки на председателите на държавни агенции и техните заместници – 1722,33 лв., на председатели и членове на държавни комисии – 536 лв., на ръководители на държавни институции – 90 лв., на областни управители – 5260,83 лв.
Още от България
"Възраждане": Отиваме самостоятелно на изборите за президент
Ако кандидатът ни е достатъчно силен и разпознаваем, той може да събере много сериозна подкрепа, особено на фона на очевидно сгромолясващото се пред нас управление на Радев, заяви Костадин Костадинов
Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен
В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте
Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?
Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него