Пред БТВ той коментира, че лично почетният лидер на партията е организирал атаката срещу коалицията между БСП и ДПС. "Отмъщението е от страна на Доган към създателите му, които го накараха по унизителен начин да слезе от политическата сцена. Страхувам се от целта на това отмъщение", каза още Октай.
По думите му, Делян Пеевски е назначен от Сокола, но попита реторично защо никой не говори затова, че е бил оперативен работник и офицер от 1-во главно управление на ДС, както и за "таланта" му да организира събития в страната, както и да ги направлява и ръководи. "Ако унижиш един подготвен офицер на собствения му конгрес, значи може да се предвиди какво става в мозъка му. Той пише в писмо след това на поръчителите на този атентат с намеци, че предстои отмъщение. Той пише на създателите си, на диригентите си. Реваншът идва, защото са го принудили на напусне поста си. Номинацията на Делян Пеевски е отмъщението на Доган. Страхувам се от целта на това отмъщение", допълни Октай.
Той е убеден, че ДПС налагат своите кадри по дразнещ за обществеността и за БСП начин. "Ако искаш да промениш образа на ДПС една година трябва да си по-нисък от тревата, което въобще не стана", категоричен е Октай.
Още от България
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2
Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата
"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация
Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.
Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана
"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"